قالیشویی

قالیشویی یکی از خدمات هایی است که رقابت بسیار سنگینی در آن وجود دارد.در شهر تهران بالایی 100 قالیشویی معتبر و با مجوز وجود دارد.برای استفاده از خدمات قالیشویی ها باید یک سری نکات را در نظر بگیرید تا بتوانید تا یک قالیشویی مناسب را انتخاب کنید.

قالیشویی چشمه یکی از بهترین قالیشویی ها در شهر تهران است.قالیشویی چشمه حدود 20 سال است که در این زمینه فعالیت دارد.

این قالیشویی تخصص لازم برای شستشو انواع فرش های دستبافت و ماشینی را دارد و می تواند این اطمینان را به شما بدهد که فرش هایتان را بدون کوچکترین آسیبی شستشو دهد.

شستشوی فرش ماشینیشستشو فرش ماشینی

فرش ماشینی رایج ترین فرشی است که مردم از آن استفاده می کنند و تقریبا در تمام خانه های ایرانی فرش ماشینی به چشم می خورد.شستشو فرش های ماشینی به نسبت فرش های دستبافت و ابریشمی کمی راحت تر است.

معمولا 40% از مردم فرش های ماشینی خود را در منزل شستشو می دهند.این دسته از مردم فکر می کنند که قالیشویی به فرش ها در هنگام شستشو آسیب می زند و بعد از آن باید فرش را تعویض کنید.در صورتی که کاملا برعکس است زیرا قالیشویی فرش ها را بر اساس آخرین اصول و استاندارد فرش شویی شستشو می دهد.

قالیشویی با توجه به تجهیزاتی که در اختیار دارد تمام مراحل شستشو اعم از آبگیری را انجام می دهد و اینگونه به فرش آسیبی وارد نمی شود.

حال هنگامی که شما فرش را در منزل شستشو می دهید ممکن از مواد شوینده مناسب استفاده نکنید . و به بافت فرش یا رنگ فرش آسیب وارد کنید.همچنین شما در منزل تجهیزات این را ندارید که بخواهید تمام مراحل شستشو را به صورت کامل انجام دهید.

روش های شستشو فرش ماشینی

فرش های ماشینی از زمان قدیم تا به الان به روش های مختلفی شستشو می شود.حال در زمان که تجهیزات خاصی وجود نداشت با استفاده از ابزار های ساده فرش را شستشو می دادند که در ادامه درباره آن ها توضیح خواهیم داد.

  • شستشو فرش به روش سنتی

این روش که اولین روش برای شستشو فرش است و در زمان های خیلی قدیم از این روش استفاده می کردند.با این حال بعضی از مردم برای شستشوی فرش در منزل از این روش استفاده می کنند.چون که برای استفاده از دیگر روش ها به تجهیزات نیاز دارید که امکان استفاده از آن در خانه وجود ندارد.

شستشو به روش سنتی صفر تا صد مراحل شستشو توسط نیروی انسانی انجام می شود . و هیچ دستگاه برای شستشو یا آبکشی در آن وجود ندارد.

معمولا برای شستشو فرش از فرچه استفاده می شود و از پارو نیز برای آبکشی آن استفاده می شود.

حال پیشنهاد قالیشویی چشمه به شما این است اگر می خواهید به فرش هایتان آسیب وارد نکنید . از خدمات یک قالیشویی معتبر استفاده کنید.

  • شستشوی فرش به روش نیمه اتوماتیک

حال بعد از مدتی که دیگر شستشو فرش به روش سنتی برای قالیشویی بسیار خسته کننده شده بود . و از طرفی دیگر هزینه بسیار زیادی برای آن ها داشت.

اما بعد از مدتی دستگاه های ابداع شد که شستشو را خیلی به نسبت روش سنتی آسان تر کرد . و همچنین هزینه ها را کاهش داد.از این دستگاه ها برای شستشوی فرش و آبکشی استفاده می شود.

دستگاه شستشو به این صورت است که تعدادی فرچه در زیر آن قرار دارد . که فرش را با استفاده از مواد شوینده شستشو می دهد. دیگر دستگاه که برای آبکشی استفاده می شود به صورت لوله ای است که فرش را داخل آن قرار می دهند و حدود 85% آب فرش را می گیرد.

بیشتر بخوانیم : نفتالین برای فرش

  • شستشوی فرش به روش اتوماتیکشستشو به روش اتوماتیک

این روش که بهترین و جدیدترین روش برای شستشو فرش است و امروزه در اکثر قالیشویی های معتبر از این روش استفاده می کنند.این روش مقدار زیادی از هزینه ها را به نسبت دیگر روش ها کاهش می دهد.

شستشو فرش به صورت اتوماتیک همان طور که از آن پیدا است تمام مراحل به صورت اتوماتیک توسط دستگاه انجام می شود.با توجه به این موضوع شما به نیروی انسانی کمتری نیاز دارید.

این نکته را هم در نظر داشته باشید در دیگر روش ها چون نیروی انسانی در آن دخالت دارد ممکن است به فرش آسیب وارد شود.حال در این روش چون که صفر تا صد مراحل شستشو توسط دستگاه انجام می شود جای هیچگونه خطا وجود ندارد.

شستشوی فرش دستبافت

فرش های دستبافت که ارزش بسیار زیادی به نسبت فرش های ماشینی دارند.همان طور که از اسم آن پیدا است تمام فرش به صورت کامل به صورت دستی بافته شده است و از هیچ دستگاه برای بافت آن استفاده نشده است.

شستشوی فرش های دستبافت حساسیت بسیار بالایی دارد.اگر در منزل خود فرش دستبافت دارید می خواهید آن را شستشو دهید بهتر است . که از خدمات یک قالیشویی معتبر و متخصص استفاده کنید.

شستشو فرش دستباف

قالیشویی چشمه که به صورت تخصصی در زمینه شستشو فرش های دستبافت و ابریشم فعالیت می کند و پرسنل های بسیار ماهر و با تجربه ای نیز دارد.

همان طور که گفته شد فرش های دستبافت بسیار حساس است.باید در هنگام شستشوی فرش های دستبافت چندین نکته را در نظر بگیرید راهنمای نگهداری فرش ابریشم .

  • زمان فوق العاده در هنگام شستشوی فرش های دستبافت مهم است.برای مثال اگر مواد شوینده زمان زیادی بر روی فرش باقی بماند به رنگ فرش آسیب وارد می شد.
  • قبل از شروع شستشو باید رنگ و جنس فرش را به صورت کامل بررسی کنید.شما باید مواد شوینده متناسب با رنگ و جنس فرش خود انتخاب کنید تا آسیبی به آن وارد نکنید.
  • شما باید قبل از شستشو از فرش رنگ پس ندادن فرش خود اطمینان حاصل کنید. زیرا اگر فرش شما رنگ پس بدهد دیگر قابل استفاده نیست و فرش باید رنگبرداری و رنگرزی شود.

پس توصیه می شود برای اینکه خیالتان از بابت فرش ها راحت باشد . و نگران خراب شدن آن ها نباشید از خدمات یک قالیشویی معتبر که تخصص آن ها شستشوی فرش دستبافت است استفاده کنید ویژگی های یک قالیشویی خوب.

رفوگریرفوگری

رفوگری از خدمات های جانبی قالیشویی ها است که در کنار خدمات شستشوی فرش انجام می دهند.اگر می خواهید عمر مفید فرش هایتان بیشتر شود آن ها را از خدمات رفوگری بهره مند سازید.

معمولا برای اینکه تشخیص بدهید فرش نیاز به رفوگری دارد باید از کارشناس های قالیشویی چشمه درخواست کنید.آن ها فرش شما را به طور کامل بررسی می کنند و اگر نیاز به رفوگری داشت آن را برای شما انجام می دهند.

بعضی از خدمات رفوگری باید قبل از شستشو انجام شود.برای مثال اگر فرش شما پوسیده شده باشد یا پارگی داشته باشد باید حتما قبل از شستشو رفو شود.اگر در همان حالت فرش را شستشو دهید . ممکن است پوسیدگی یا پارگی آن بیشتر شود.

پس اگر می خواهید عمر فرشتان بیشتر شود حتما هر بار که می خواهید از خدمات قالیشویی استفاده کنید یا در منزل شستشو دهید آن را کامل بررسی کنید روش استفاده از نفتالین در فرش.

برخی از خدمات رفوگری

  • ترمیم پارگی و پوسیدگی
  • شیرازه بافی (ترمیم کناره های فرش)
  • آرایش ریشه های پاره شده یا پوسیده شده

 

قالیشویی چشمه یکی از بهترین قالیشویی در شهر تهران است.قالیشویی چشمه در تمام محله های تهران دارای شعبه است . و شما در هر محلی باشید می توانید از خدمات قالیشویی چشمه استفاده کنید.

قالیشویی چشمه علاوه بر خدمات قالیشویی خدمات جانبی (رفوگری،خشکشویی پرده و مبلمان) نیز انجام می دهد قالیشویی در خیابان خیام.

b2n

yun

rizy

Carpet cleaning