نحوه تا کردن فرش دستباف

دراین مطلب به نحوه تا کردن فرش دستباف اشاره خواهیم کرد. اگر در شرایطی مجبور بودید که فرش دستباف را تا بزنید و شرایط آن را نداشتید، می توانید با روش های متفاوت به تا کردن فرش دستباف بپردازید بهترین روش تا کردن فرش.

البته باید دقت کنید که فرش دستباف یک فرش ارزشمند و گران قیمت به حساب می‌آید و نباید خط تا بر روی آن باقی بماند. باید نحوه تا کردن فرش دستباف را به درستی بدانید. در این مقاله شما را با راه و روش صحیح این کار آشنا می کنیم.

بهترین روش تا کردن فرش دستباف

حتماً اگر قرار است به جابجایی فرش دستباف بپردازید و نمی‌توانید آن را رول کنید، باید روش صحیح تا کردن فرش دستباف را بدانید. یادگزی نحوه تا کردن فرش دستباف مزایای زیادی را به همراه دارد.

به این علت که در ابتدا توصیه می شود فرش را به صورت رول جا به جا کنید که امنیت بسیار زیادی برای سلامت و بافت فرش دستباف دارد. توجه کنید که اگر جایگاه مناسبی برای جا به جایی فرش رول کرده ندارید، تا کردن آن گزینه بعدی به حساب می‌آید. برای اینکه بتوانید فرش را تا کنید، در ادامه نحوه صحیح آن می پردازیم.

مرحله اول

مرحله اول

مرحله اول

اولین مرحله که برای تا کردن فرش دستباف دستباف باید در نظر بگیرید این است که فرش را به صورت پشت و رو پهن کنید. به این علت که بافت رویی فرش به علت قرار گرفتن گره های فرش دستباف، آسیب پذیرتر می باشد قالیشویی.

در صورت وارد شدن فشار به فرش تا شده، امکان شکستگی فرش بیشتر است. بنابراین فرش را به صورت پشت و رو و برعکس روی زمین پهن کنید تا قسمت روی فرش دستباف در اثر گرد و خاک و آسیب هایی که قرار است در حمل و نقل به آن وارد شود آسیب شدیدی نبیند.

مرحله دوم

مرحله بعدی که باید در تا کردن فرش دستباف مورد توجه قرار دهید، این است که فرش را به صورت طولی در ابتدا تا بزنید. به علت اینکه همه فرش ها طول بلندتری دارند.

این باعث می شود که حجم لایه هایی که روی هم قرار است قرار بگیرند منظم تر بوده و صحیح تر انجام شود. فرش دستباف را تا یک سوم آن به صورت طولی در ابتدا تا بزنید.

حال زمان آن رسیده که ادامه تا زدن طولی فرش را انجام دهید. به این صورت که یک سوم باقیمانده فرش دستباف را از سمت طولی برروی قسمت تا خورده فرش قرار بدهید.

دقت کنید که به صورت منظم و منطبق همه قسمت ها روی هم قرار بگیرند. تا جابجایی آن آسان تر شود. در هنگام جا به جایی فرش دستباف باز نشود و مشکلاتی ایجاد نکند.

حال که فرش به صورت یک مستطیل بلند و باریک تبدیل شده، وقت آن رسیده که خواب فرش را پیدا کنید. بر خلاف خواب آن در این حالت تا یک سوم تا نزنید. به این علت که تا زدن فرش دستباف در خواب فرش باعث می شود که گره ها و بافت فرش در آن حالت خوابیده شوند. در قسمت های تا شده فرش ظاهر زشتی به فرش شما خواهند بخشید.

مرحله سوم

مرحله سوم

مرحله سوم

بعد از آنکه فرش را در یک سوم تا زدید، به صورت دو زانو بر روی قسمت تا خورده فرش دستباف بنشیند. دقت کنید که فشار زیادی به کناره های تا شده فرش وارد نکنید تا فرش نشکند قالیشویی در شهرک غرب.

حالا می توانید مانند مرحله قبل یک سوم را بر روی قسمت تا شده فرش بیاورید تا فرش به صورت یک مکعب مستطیل کوچک و حجم دار قرار بگیرد. برای محکم کاری می توانید فرش دستباف را با نخ محکمی ببندید. سعی کنید نخ را بسیار نکشید و از یک فرش دیگر برای انجام این کار کمک بگیرید.

 

 

 

 

 فرش دستباف را برای مدت طولانی به حالت تا شده قرار ندهید

فرش دستباف را برای مدت طولانی به حالت تا شده قرار ندهید

فرش دستباف را برای مدت طولانی به حالت تا شده قرار ندهید

فرش که یکی از کالاهای اساسی و زیبای هر منزلی به حساب می آید. تاثیر زیادی در دکوراسیون و نمای داخلی ساختمان دارد.

شما باید در حفظ و نگهداری آنها همیشه کوشا بود و به تمیزی و مرتب بودن آنها دقت کنید. یادگیری نحوه تا کردن فرش دستباف مزایای زیادی دارد.

این در شرایطی که قرار است آن را جا به جا کنید و قصد مسافرت دارید یا می خواهید که اسباب کشی انجام دهید. در این شرایط نمی‌توانید فرش دستباف را به صورت لول کرده جا به جا کنید. در این شرایط می توانید فرش را تا کنید. نحوه تا کردن فرش دستباف بسیار ساده است  نرخ قالیشویی ها چقدر است.

قرار است برای مدت طولانی فرش خود را در مکانی مانند زیر زمین یا انباری نگه‌داری کنید. هرگز برای مدت طولانی آن را به حالت تا شده قرار ندهید.

به خصوص اگر فرش شما از نوع فرش دستباف باشد، به این علت که فرش دستباف ارزش و قیمت زیادتری دارد و همچنین حساس تر نیز می باشد. بهتر است که با توجه به این موارد با نحوه تا کردن فرش دستباف آشنا شوید.

b2n

yun

How to fold a handmade rug