آیا روفرشی فرش را خراب می کند

در این مقاله می خواهیم تا به شما بگوییم آیا روفرشی فرش را خراب می کند. انداختن روفرشی بر روی فرش به خصوص فرش های رنگ روشن، باعث کثیف شدن یا ایجاد لکه بر روی بافت فرش می شود قالیشویی.

از آنجایی که شست و شوی روفرشی ساده تر است، بسیاری از افراد اقدام به انداختن روفرشی بر روی فرش می کنند. سوال این است که آیا روفرشی فرش را خراب می کند و چه تاثیری بر فرش می گذارد؟ در این مقاله از چشمه می خواهیم شما را با این موضوع آشنا کند

روفرشی به چه چیزی گفته می شود

پارچه های ضخیمی که دارای تنها نقش مانند فرش ها می باشند و به منظور حفاظت از فرش ها در برابر پا خوردگی بافته می شوند، روفرشی می گویند. برای برخی سوال طرح می شود که آیا روفرشی فرش را خرب می کند. پاسخ آن به موارد متعددی بستگی دارد.

طراحی و نقش فرش بر روی روفرشی ها به این علت است که ظاهری مشابه فرش داشته باشد. بیشترین تولید روفرشی ها در بازار سهمی بازار یزد می باشد. در واقع در یزد تولید روفرشی  به حدود ۵۰ سال قبل باز می گردد.

یکی از صنایعی اصلی و مهم این استان به حساب می‌آید و نساجی های استان یزد بیشتر از نیم قرن است که فعالیت می‌کنند. نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان روفرشی های خود را  می فروشند.

 جهت ثبت سفارش به صورت آنلاین وارد صفحه درخواست خدمات شوید.

استفاده از متریال بومی و اصیل

استفاده از متریال بومی و اصیل

استفاده از متریال بومی و اصیل

یکی از محصولات بومی اصیل که با ۱۰۰ درصد مواد اولیه به صورت ایرانی تولید می‌شود این روفرشی ها می باشند. برخی از افراد به این فکر می کنند که آیا روفرشی فرش را خراب می کند یا خیر. در پاسخ باید بگوییم که باید مراقبت های لازم صورت بگیرد.

طرح اولیه روفرشی ها ابتدا برروی دستگاه های ماکویی بافته می شد و از روفرشی در قدیم برای محافظت از فرش های دستباف استفاده فراوان می‌شد بهترین قالیشویی تهران.

امروز در خانه ها به عنوان یک زیر انداز ساده و سبک قابل حمل در سفر و گردش نیز مورد استفاده قرار می گیرد. پاسخ به این که آیا روفرشی فرش را خراب می کند، به موارد زیادی بستگی خواهد داشت.

علاوه بر این برای اینکه اگر مشکلاتی بر روی فرش وجود داشت، می توانید آن را با یک روفرشی با طراحی فرش جذاب حتی همانند طرح فرش خودتان بپوشانید.

مزیت های استفاده از روفرشی

در پاسخ به این که آیا روفرشی فرش را خراب می کند باید بگوییم که بستگی به شیوه استفاده افراد دارد. اولین مزیت آن تمیز ماندن فرش و خانه شما می باشد.

به این صورت که حتی اگر شما دارای حیوان خانگی هستید، باید بدانید که شستشو و لکه بری فرش ها حتماً دردسر زیادی دارد.

روفرشی ها به خاطر بافت سبک آنها می‌توانند همان طرح و نقش را از فرش ها نشان بدهند. شست و شو و پاکسازی آنها کار بسیار ساده تری می باشد. با وجود یک روفرشی روی فرش دیگر نگران لکه های رنگ یا دارو و غذا بر روی فرش آن نخواهید بود.

به این علت که به راحتی می توانید فرشی را از روی فرش جمع کرده و آن را در ماشین لباسشویی به آسانی بشویید. خشک کردن آن البته ساده خواهد بود. دوباره آن را بر روی فرش پهن کنید نرخ قالیشویی ها چقدر است.

  • پوشاندن لکه ها

پوشاندن لکه ها

پوشاندن لکه ها

این یکی از مزیت های اصلی روفرشی می باشد. سوال این است که آیا روفرشی فرش را خراب می کند که در ادامه درباره این صحبت خواهیم کرد.

همچنین اگر بر روی فرش شما لکه هایی وجود دارد که هیچ وقت پاک نمی شود، می توانید از روفرشی های جذاب برای پوشاندن عیوب فرش تان استفاده کنید.

اگر می خواهید طرح جدیدی به منزلتان با استفاده از روفرشی ها ببخشید، باید بدانید که برای خرید یک فرش جدید باید هزینه زیادی بپردازید.

  • انواع روفرشی

روفرشی ها هر کدام دارای نقش‌های متفاوتی می باشند که جدای از طرح و نقش متفاوت، وجود متریال و ضخامتی که آنها دارند نیز آنها را با یکدیگر متفاوت کرده است.

روفرشی های کلاسیک و قدیمی از گذشته تا به ایام وجود دارند و کاربری‌های خود را هرگز از دست نمی‌دهند. طرح‌های موجود در این رو فرشی ها دارای طرح های خشتی، ضخامت کمی دارند. برای مسافرت و گردش گزینه های بسیار مناسبی هستند.

روفرشی های مدرن که خود در دو دسته ساده و ابریشمی تقسیم می شوند، برای دکوراسیون مدرن مناسب می باشد.  تنها نقش  و طرح آنها سنتی نبوده و به صورت مدرن طراحی شده‌اند قالیشویی منطقه 3.

برخی از آنها را می‌توان را در دو طرف استفاده کرد. روفرشی مدرن ابریشمی از الیاف ابریشم مصنوعی ساخته می شود و بافت نرمی دارد. ظاهر براقی به علت شفافیت نقش آن می بخشد. اگر شما نیز به پرزهای فرش حساس می باشید، می توانید از این روفرشی ها استفاده کنید.

b2n

yun

Does the carpet ruin the carpet