جنس های مختلف فرش ماشینی

امروز سعی کردیم شما را جنس های مختلف فرش ماشینی آشنا کنیم. برای یک چشم آموزش ندیده، تشخیص تفاوت بین فرش دستباف و ماشینی دشوار است. این راهنما به شما کمک می‌کند تفاوت‌ها را درک کنید و به شما این مزیت را می‌دهد که هنگام خرید فرش، تصمیمی آگاهانه برای خرید بگیرید. اگر می خواهید بیشتر با جنس های مختلف فرش ماشینی آشنا شوید، تا انتهای متن با ما همراه باشید نحوه انتخاب بهترین قالیشویی.

با فرش های ماشینی بیشتر آشنا شوید

قالیچه های دستباف بر روی یک بافندگی با طراحی خاص ساخته می شوند و با دست گره می خورند. ساخت فرش دستباف هنری بسیار قدیمی است که جای تحسین بسیاری دارد! اندازه بافندگی بستگی به اندازه قالی دارد و بافت از پایین به بالا انجام می شود.

قالی‌باف گره‌ها را در پایه‌ی فرش فرو می‌کند و با دست بسته می‌شود و این «پرز» قالی را تشکیل می‌دهد. این یک عملیات بسیار خسته کننده و زمان بر است.

مدت زمان تولید فرش دستباف

 

مدت زمان تولید فرش دستباف

مدت زمان تولید فرش دستباف

مدت زمان تولید فرش دستباف به اندازه و پیچیدگی طرح بستگی دارد. بی سابقه نیست که تولید یک فرش 12 در 15 اینچی با کیفیت فوق العاده یک سال طول بکشد! امیدوارم بتوانید درک کنید که چرا قیمت این فرش ها بسیار بیشتر است.

فرش های دستباف را می توان از پشم، پنبه، ابریشم، جوت و سایر مواد طبیعی تهیه کرد. گاهی اوقات از ابریشم در فرش های پشمی برای خطوط برجسته الگو استفاده می شود تا طرح را بهتر کند. فرش های دستباف و ماشینی اگر کیفیت خوبی داشته باشند و به درستی نگهداری شوند، می توانند نسل های زیادی دوام بیاورند. اما جنس های مختلفی از فرش ماشینی وجود دارد.

قالیشویی صاحبقرانیه

 

این فرش ها از چه الیافی می توانند ساخته شوند؟

فرش های دستباف و ماشینی که به آن فرش های شرقی نیز می گویند اغلب مجموعه ای هستند. کیفیت این فرش ها به عوامل متعددی از جمله تعداد گره، رنگ های استفاده شده و کیفیت نخ ها بستگی دارد. فرش‌های دست‌باف معمولاً گران‌تر هستند، اما طول عمر این فرش‌ها بیشتر است و بنابراین معمولاً ارزش بیشتری نسبت به پول شما دارند.

از قرن 19، ماشین بافندگی بیشتر و بیشتر صنعتی و خودکار شده است. به ویژه در انگلستان، فرش در ابتدا به صورت ماشینی به تعداد زیاد تولید می شد. با گذشت زمان، روش تولید بهینه شد. و کوتاه شد. از یک سو در مراحل تولید به کار دستی کمتری نیاز بود و از سوی دیگر زمان تولید به حدود تقریبی کاهش یافت. همچنین جنس های مختلف فرش ماشینی باعث می شود قدرت انتخاب گسترده شود. در حالی که روش تولید بین فرش ماشینی و فرش دستباف تفاوت اساسی دارد، معمولاً می توان به سرعت با چشمان خود تفاوت را مشاهده کنید.

کدام الیاف بهتر است؟

کدام الیاف بهتر است؟

کدام الیاف بهتر است؟

حاشیه های فرش ماشینی در بیشتر موارد به دلایل صرفا تزئینی دوخته می شود. در یک نمونه دست ساز، حاشیه ها قطعه انتهایی نخ تار هستند که گره ها را در کنار هم نگه می دارد. حاشیه های فرش نایین به عنوان مثال حتی سطح کیفی را نشان می دهد.

الگوها نکته مهم دیگری از تفاوت را ارائه می دهند. در فرش های صنعتی، طرح معمولاً توسط یک نرم افزار منعکس می شود و در هر دو نیمه متقارن 1:1 است. یک گره زن هرگز نمی تواند این دقت 100% را با دست انجام دهد.

او معمولاً تنها زمانی جزئیات کوچک طرح را می بیند که پرز فرش نهایی تراشیده شود. اگرچه اینها جزییات هستند، اما شخصیتی منحصر به فرد به فرش می دهند که آن را منحصر به فرد می کند و در مورد قطعات خاص، حتی افزایش ارزش را تضمین می کند.

قالیشویی منطقه 2

 

توجه به تقارن

تقارن ویژگی مهمی است که باید به آن توجه کرد. از لبه های ناهموار و شکل فرش و همچنین از بی نظمی گره های پشت می توان فهمید که قالی با دست گره خورده است. فرش های ماشینی عملاً هیچ بی نظمی یا انحراف از هنجار را نشان نمی دهند.

دوام، مواد طبیعی و توجه به جزئیات از دیگر عوامل متمایزکننده هستند. اگر می‌خواهید روی یک فرش دستباف باکیفیت سرمایه‌گذاری کنید، نه‌تنها قطعه‌ای از هنرهای سنتی غرق در تاریخ را دریافت خواهید کرد، بلکه فرشی از مواد طبیعی با طول عمر بیشتر نیز خواهید داشت.روش استفاده از نفتالین در فرش

سخن پایانی

 

سخن پایانی

سخن پایانی

در این مقاله سعی داشتیم شما را با جنس های مختلف فرش ماشینی آشنا کنیم. اگرچه فرش های ماشینی از پشم گوسفند و سایر مواد طبیعی نیز وجود دارد، اما بیشتر آنها مصنوعی هستند یا از رنگ های شیمیایی به عنوان رنگ استفاده می شود.

علاوه بر این، به تراکم گره و کیفیت فرش های ظریف شرقی نزدیک نمی شوند. به عنوان مثال در فرش ماشینی فقط 8-10 رنگ را می توان با هم ترکیب کرد در حالی که برای فرش دستباف محدودیتی وجود ندارد. جنس های مختلف فرش ماشینی با یکدیگر فرق می کند. بر این اساس شما می توانید بهتر با این جنس ها آشنا شوید.

 

rizy

b2n

yun

Different types of machine made carpets